آخرین خبر

اجرای مشترک ارکستر سمفونیک ایران و اتریش + تصاویر

آوای ایرانیان: یکشنبه بیست و چهار دی ماه، ارکستر سمفونیک ایران – اتریش (آیسو) در تالار وحدت تهران روی صحنه رفت.

به گزارش آوای ایرانیان، کنسرت ارکستر سمفونیک ایران – اتریش (آیسو) در قالب سی و سومین جشنواره موسیقی فجر برگزار شد.

این کنسرت در دو بخش برگزار و طی آن در بخش نخست کنسرتو ویولا در سل ماژور اثر جورج فیلیپ تلمان، کنسرتیو کلارینت اثر جوزپه تارتینی و کنسرتو فلوت در سل ماژور «لا نوته» اثر آنتونیو ویوالدی اجرا شدند. همچنین در بخش دوم نیز دن کیشوت اثر فرانچسکو کنتی، آلبا کرنلیا اثر فرانچسکو کنتی، موسیقی مدرسه شمشیربازی اثر یوهان هاینریش شملتزر، سوئیت برای ارکستر زهی و کنتینو اثر یوهان یوزف فوکس برای حاضرین اجرا شد.

ارکستر سمفونیک آیسو (ایران-اتریش) از سال ۱۳۸۵ در انجمن فرهنگی اتریش در تهران آغاز به کار کرد. مدیریت هنری این مجموعه بر عهده “کریستیان شولتز” نوازنده ویلنسل و رهبر اتریشی است که خود به عنوان مدیر اجرایی ارکستر سمفونیک وین، رهبر ارکستر در مدرسه موسیقی موتزارت در وین و نیز مدیر سری کنسرت های تحت عنوان “نوسانات” مشغول به کار است. ارکستر سمفونیک ایران-اتریش توانسته است تا کنون در چندین فستیوال حضور به هم رساند و در مناسبت‌های رسمی در سفارتخانه های کشورهای مختلف، شرکت ها و نیز دانشگاه تهران بنوازد.

در این کنسرت نیز دانیال جورابچی به عنوان کنسرت مایستر و مازیار یونسی به عوان مدیر هنری حضور داشتند.

گفتنی است؛ سی وسومین جشنواره موسیقی فجر از ۲۰ تا ۳۰ دی ماه با اجرای گروه های مختلف موسیقی در تالار وحدت، سالن رودکی، فرهنگسرای نیاوران، سالن ایرانیان، برج آزادی و برج میلاد تهران برگزار می شود.

نوا

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “اجرای مشترک ارکستر سمفونیک ایران و اتریش + تصاویر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید