آخرین خبر

سرانجام ساخت «سنجرخان» در تلویزیون

در حاشیه دیدار استاندار کردستان با معاون رئیس رسانه‌ملی مقرر شد «سنجرخان» جلوی دوربین برود

 

سرانجام ساخت «سنجرخان» در تلویزیون

به گزارش آوای ایرانیان، اعلام خبر ساخت سریال تلویزیونی «شاه اسماعیل صفوی» در اردبیل، موضوع «سنجرخان» را هم به میان آورد و سراغ مدیران مربوطه در استان‌های صداوسیما رفتیم و توضیحاتی درباره مشکلات مالی بر سر راه ساخت چنین سریال‌هایی عنوان کردند.

حتی به ماجرای انصراف “محمدحسین لطیفی” کارگردان منتخب شده این سریال را هم به خاطر مشخص نبودن شرایط تولید، اشاره کردند.

چندی پیش هم «قطب‌الدین صادقی» مشاور پروژه «سنجرخان» در زمان نگارش توسط مرحوم «ضیاءالدین دری» در مراسم گرامیداشت این نویسنده و کارگردان به این نکته اشاره کردند که پرداختن به این شخصیت در قالب سریال تلویزیونی می‌تواند موثر باشد.

علی دارابی معاون امور استان‌های صداوسیما در دیدار با استاندار کردستان به مقوله شروع ساخت این سریال تلویزیونی پرداخت و مقرر شد سریال «سنجرخان» که به قولِ مدیران مربوطه‌ در سیمای استان‌ها، مراحل پیش‌تولید را می‌گذراند هرچه زودتر وارد مرحله تولید شود.

احتمالاً‌ یا بعد از پایان تولید فیلم سینمایی جدید «محمدحسین لطیفی» این اتفاق می‌افتد و یا در صورت عدم توافق، باید منتظر نام جدیدی به عنوان کارگردان سریال «سنجرخان» باشیم.

در ادامه این دیدار بهمن مرادنیا استاندار کردستان به به نقش گسترده شبکه‌های استانی در بکارگیری فرهنگ بومی در تولید برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی اشاره کرد و گفت: معاونت امور استان‌های رسانه ملی با سیاست‌گذاری‌های صحیح نقش موثری در هدایت و شکل گیری برنامه‌های تاثیرگذار و برند شبکه‌های استانی داشته است.

دارابی معاون رئیس سازمان صداوسیما نیز با اشاره به ظرفیت‌های گسترده فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و هنری در استان‌های مختلف کشور خاطرنشان کرد: شبکه‌های استانی براساس چشم‌انداز کوتاه و بلندمدت رسانه ملی در صدد به کارگیری همه این ظرفیت‌ها و نیز ایجاد زمینه مناسب برای رونق اقتصادی هستند.

وی افزود: توسعه صنعت گردشگری از طریق معرفی ظرفیت‌های مختلف استان‌ها و جاذبه‌های توریستی از دیگر کارکردهای رادیو و تلویزیون‌های استانی به شمار می‌رود.

در پایان این دیدار علاوه بر روشن شدن تکلیف شروع تولیدِ سریال «سنجرخان»، اقدامات پژوهشی مربوط به «امیرنظام گروس» هم به زودی آغاز خواهد شد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “سرانجام ساخت «سنجرخان» در تلویزیون”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید