آخرین خبر

نخستین سریال ایرانی در شبکه فرهنگ روسیه به نمایش درآمد

به گزارش آوای ایرانیان، سریال ایرانی «شهرزاد» در چارچوب توسعه همکاری‌های هنری و سینمایی ایران و روسیه از امروز دوشنبه اول مهرماه در شبکه کولتورا (فرهنگ) تلویزیون دولتی روسیه به نمایش در آمد.

شبکه کولتورا گرایشی فرهنگی و تاریخی دارد و به همین دلیل سریال شهرزاد مورد توجه این کانال قرار گرفته است.

پیش از این تعدادی از فیلم‌های سینمایی ایران در روسیه به نمایش درآمده بودند اما شهرزاد نخستین سریال ایرانی است که علاقه مندان روس فرصت تماشای آن از تلویزیون این کشور را خواهند داشت.

پیش از آغاز این سریال، جمعی از صاحبنظران روسیه در شبکه فرهنگ این کشور در خصوص زمان تاریخی مورد اشاره در این فیلم به بحث و تبادل نظر نشستند تا مخاطبان روس به اهمیت شخصیت‌های مطرح شده در این فیلم و حال و هوای آن روزهای ایران آشنا شوند.

گفتنی است، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه که طی شش سال گذشته تلاش‌های زیادی برای گسترش روابط تهران و مسکو در حوزه‌های مختلف داشته است با اشاره به پخش نخستین سریال ایرانی در تلویزیون دولتی روسیه در اینستاگرام خود، از این اقدام فرهنگی ابراز خرسندی کرده بود.

یادآور می‌شود که شبکه تلویزیونی فرهنگ روسیه تاکنون دهها سریال ترکیه‌ای را پس از دوبله به زبان روسی، به نمایش گذاشته است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نخستین سریال ایرانی در شبکه فرهنگ روسیه به نمایش درآمد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید