آخرین خبر

«مافیا»یا ناجیان اقتصاد هنر + تصاویر

«مافیا»یا ناجیان اقتصاد هنر با اشتغال زایی

طی این سالهای اخیر همیشه درباره تهیه کنندگان موسیقی پاپ و کنسرت گذاران آن حرف و حدیث فراوانی در رسانه ها مطرح شده است بطوری که یک روز لقب مافیا را به کنسرت گذاران موسیقی پاپ نسبت میدهند و روز دیگر ناجی اقتصاد موسیقی کشور تلقی میشوند، در مجموع میتوان گفت صنف تهیه کنندگان موسیقی همچون یک جزیزه ناشناخته محسوب میشود که هر کس، از هر جایگاهی با تفکرات خودش و بدون شناخت کافی این عده را نقد می کنند و البته ذکر این نکته ضروری است که با توجه به هزینه های گزافی که باید برای برپایی یک کنسرت هزینه شود این روزها تهیه کننده و یا شرکت های فرهنگی انگشت شماری هستند که علی رغم همه مشکلات توانسته اند چرخه اقتصادی کنسرت های موسیقی پاپ را زنده نگه دارند و از سویی با برپایی یک سانس کنسرت بطور مستقیمو غیرمستقیم برای ده ها نفر اشتغال زایی می کنند که در این گزارش نیم نگاهی به فعال ترین تهیه کننده ها و یا شرکت های موسیقی چند وقت اخیر موسیقی کشور شده است که در ادامه از نظرتان میگذرد:

محسن رجب پور(ترانه شرقی)

 

شاید بتوان گفت محسن رجب پور یکی از قدیمی ترین و در عین حال پرسرو صداترین تهیه کنند های موسیقی پاپ است کسی که سالها پیش با کشف و معرفی بنیامین بهادری خبرساز شد و در ادامه با گروه آریان تجربه متفاوتی در حوزه موسیقی پاپ پشت سر گذاشت که البته چند سالی است که دیگر نه بنیامین بهادری با محسن رجب پور همکاری دارد و نه دیگری خبری از گروه متلاشی شده آریان شنیده میشود.
درست در ایامی که خیلی ها تصور میکردند با جدایی بنیامین بهادری و تعطیلی گروه آریان دیگری سرو کله محسن رجب پور پیدا نمیشود این تهیه کننده توانست با کشف و معرفی حامد همایون دوباره اسم خود را بر سر زبان ها بی اندازند و جان تازه ای بگیرد و طبق شنیده ها محسن رجب پور طبق فرمول کاری خود روی سه چهره جدید در حال کار است. یکی از این خوانندگان «امیر عظیمی» نام دارد که باید دید در آینده چه اتفاقی برایش رخ میدهد.

میلاد ماهان راد( آراد)

 

بدون شک پدیده عجیب و در حال حاضر خاص این سالهای تهیه کنندگی کنسرت در موسیقی کشور کسی نیست جز میلاد ماهان راد.
میلاد ماهان راد که سالها پیش به عنوان یک جوان نخبه با ثبت یک اختراع صنعتی در جوامع بین المللی خوش درخشید و نامش در میان اهالی دانشگاه و محافل علمی بسیار شنیده شد، این روزها به فعال ترین تهیه کننده موسیقی کشور تبدیل شده است، این تهیه کننده جوان که چند سالی است با مدیریت شرکت فرهنگی «آراد» توانسته فعالیت مدرن در نحوه برپایی کنسرت‌های موسیقی به مخاطبان ارایه دهد که کار‌های خاص، جدید و نوآوری در اجرا و استیج خواننده‌های این شرکت و راه اندازی سایت بلیط فروشی اختصاصی این روز‌ها به شدت زبانزد شده است و بطوری که این شرکت به یکی از قطب‌های اصلی معرفی پدیده‌های جدید و پرطرفدار موسیقی تبدیل شده است، «آرش و مسیح»، «شهاب مظفری»، «علی یاسینی» و «رضا صادقی» از سرشناس ترین خواننده هایی هستند که با این شرکت همکاری میکنند که البته میلاد ماهان راد این ایام مشغول آماده سازی چند نفر دیگر برای معرفی به موسیقی کشور نیز هست.
یکی دیگر از نکات مهم شرکت آراد به مدیریت میلاد ماهان راد این است که این شرکت علاوه بر رکوردزنی خواننده هایش در فروش بلیط های کنسرتها داخل کشور، توانسته رکوردزنی و موفقیت های این شرکت در اجراهای خارج از کشور را هم رقم بزند. بطوری که خوانندگانی چون آرش و مسیح طی این مدت تمامی رکوردهای برپایی کنسرت های خارجی خواننده های ایرانی را به نام خود ثبت کردند که مسلما این حجم از موفقیت خواننده های داخل کشور در کنسرت های خارج از کشور که توسط شرکت آراد به ثبت رسیده تبعات بسیبار مثبتی برای هنر کشور در ابعاد بین الملل خواهد داشت.

صدرالدین حسین خانی

صدرالدین حسین خانی، مدیرعامل شرکت شرکت ایرانگام نیز یکی از باسابقه‌ترین تهیه کنندگان موسیقی در کشور است، تهیه کننده ای که خیلی خود را درگیر برپایی کنسرت نمیکند و اغلب کنسرت هایی که برپا میکند را به اتفاق محمد علیزاده انجام میدهد که معمولا هم به موفقیت دست پیدا میکند، ناگفته نماند صدرالدین حسین خانی بیشترین تمرکز خود را در انتشار آلبوم در ژانرهای مختلف پاپ، سنتی و کلاسیک گذاشته است.

حسین اردستانی(آوازی نو)

حسین اردستانی که مدت‌ها به عنوان سرپرست صدابرداری سالن برج میلاد به فعالیت می‌پرداخت در نهایت به عنوان تهیه کننده در قالب شرکت «آوازی نو» وارد چرخه کنسرت گذاری شد، اردستانی، طی یکی دو سال اخیر با مدیریت شرکت «آوازی نو» با جذب خواننده هایی چون یعنی ماکان بند، پازل بند، فرزاد فرخ و حمید هیراد توانسته خود را به جمع پرفروش های کنسرت های کشور برساند .

محمدرضا خانزاده(اکسیرنوین)

محمدرضا خانزاده، او هم جزو تهیه کننندگان کاربلد موسیقی پاپ است که با ابتکارات خود تلاش می‌کند همچنان در مارکت موسیقی پاپ باقی بماند. محمدرضا خانزاده مدیریت شرکت «اکسیر نوین» را به عهده دارد. سایت فروش اینترنتی بلیت کنسرت‌ها و همایش‌ها را نیز راه انداخت و توانشت با آوردن «ایلیاس» خواننده مشهور ترکیه‌ای به ایران و برپایی چند شب کنسرت در جزیره کیش حسابی سرو صدا کند که در ادامه این اتفاق گروه «کولی‌های اسپانیا» را برای اجرای کنسرت به تهران آورد .
محمدرضا خانزاده فعلا تمرکز و انرژی خود را روی «امیر عباس گلاب»، «بابک مافی» و «علی دیباج» گذاشته است که امید زیادی دارد مانند «امیر عباس گلاب» پر طرفدار شوند.

 

برادران حاتم پور(آوای فروهر)

برادران حاتم پور که مدیریت شرکت «آوای فروهر» را به عهده دارند در ابتدای کار خود تصمیم گرفتند دست روی چهره‌های شناخته شده بگذارند و با سرمایه بالای خود تهیه کنندگی و برگزاری کنسرت‌های خوانندگان پاپ را بر عهده بگیرند.
محسن یگانه، زانیار و سیروان خسروی با این شرکت همکاری می‌کنند و از پرداخت هایش نیز بسیار راضی هستند.
این برادران البته در سال‌های اخیر نیز روی به کشف چهره‌های جدید آورده اند و «بهنام بانی» و آرون افشار محصول تیم آنهاست. شنیده می‌شود در حال برنامه ریزی برای روی کار آوردن چند چهره جدید نیز هستند.

 

ترابی(آوای دوران)

رسول ترابی مدت‌ها به عنوان خبرنگار موسیقی در مطبوعات مشغول به کار بود، اما آرام آرام به سمت مدیر برنامه‌های خوانندگان و سپس تهیه کنندگی موسیقی روی آورد.
رسول ترابی با شرکت «آوای دوران» توانست «اشوان» را به مارکت موسیقی معرفی کند و تجربه موفقی بر جای بگذارد. مهدی جهانی و گروه سون نیز فعلا در حال فعالیت با او هستند.

جلیل پور(آوای هنر)
جلیل پور ، تهیه کننده موسیقی نیز سعی می‌کند با چهره‌های جدید موسیقی پا به عرصه بگذارد و علاقه خاصی به گروه‌های مختلف و تلفیقی دارد. شرکت موسیقی محمد جلیل پور بانام «آوای هنر» گروه‌هایی مانند «ایوان باند» و «آوان» را مدیریت کرده و روزبه بمانی نیز در حال همکاری با اوست.

 

 

منبع : ابتکار

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “«مافیا»یا ناجیان اقتصاد هنر + تصاویر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید