آخرین خبر

انتظار «طلا»برای اکران «سینماماشین» / فیلم‌های اکران آنلاین بی‌دفاع هستند

مرتضی شایسته مدیر شرکت پخش هدایت فیلم عنوان کرد که در نظر دارند برای فیلم «طلا» به کارگردانی پرویز شهبازی که این روزها به صورت آنلاین در حال نمایش است، اکران «سینماماشین» داشته باشند.

مرتضی شایسته مدیر پخش شرکت «هدایت فیلم»  درباره وضعیت این روزهای سینمای ایران گفت: برخی عنوان می‌کنند که سینماها از عید فطر آغاز به کار خواهند کرد و برخی هم می‌گویند آغاز به کار آن به شکل سابق حالا حالاها ممکن نیست، اما به طور کلی در جلسات سینمایی این موضوع عنوان می‌شود که سالن‌های سینما در صورت بازگشایی فقط می‌توانند از ۴۰ درصد ظرفیت خود استفاده کنند و این خود یک ضرر بزرگ برای سینماداران و صاحبان فیلم‌هاست یعنی با این نوع اکران امسال عایدی سینما ۷۰ میلیارد تومان می‌شود و این خطرناک است.

وی افزود: برخی از صاحبان فیلم‌ها یعنی تهیه‌کنندگان و کارگردانان بر این باور هستند که امسال اکران فیلم سینمایی کشش ندارد، به همین دلیل به فکر ساخت سریال‌های نمایش خانگی هستند.

شایسته با اشاره به تجربه «خروج» و «طلا» در اکران اینترنتی اظهار کرد: اکران «طلا» و «خروج» به شکل آنلاین نشان داد که این نوع نمایش تجربه بدی نیست و می‌شود از این فرصت هم استفاده کرد. من با اکران اینترنتی بسیار موافق و مدافع آن هستم چون در شرایط فعلی چاره‌ای نیست. اکران اینترنتی زمانی می‌توانست مشکل ایجاد کند که سینماها تعطیل نباشند، ولی چون این روزها سینماها درگیر کرونا هستند نباید اکران اینترنتی را از دست بدهیم.

مدیر شرکت پخش هدایت فیلم با اشاره به اینکه این روزها اهالی سینما بی‌کار شده‌اند و البته بیکاری یک مسأله جهانی است، توضیح داد: هرچند ما «طلا» را به صورت اینترنتی اکران کردیم اما شرکت پخش ما ۶، ۷ فیلم دیگر دارد که باید ببینیم شرایط به چه صورت پیش می‌رود نکته دیگر این است که باید فکری به حال کپی رایت اکران اینترنتی شود تا فیلم قاچاق نشود چون گویا فیلم‌ها در نمایش آنلاین بی‌دفاع می‌شوند.

وی در پایان بیان کرد: ما در نظر داریم برای «طلا» اکران «سینماماشین» هم داشته باشیم، ولی نکته‌ای که در این نوع نمایش وجود دارد این است که باید قیمت بلیت‌هایش معقول باشد چون اگر گران شود، ممکن است کسی استقبالی نکند. ضمن اینکه در اکران «سینماماشین» هم باید تمهیدات لازم اندیشیده شود و خیال صاحبان فیلم از قاچاق نشدنش راحت باشد. باید بگویم کاری که «خروج» در نمایش آنلاین و «سینماماشین» کرد یک کار ارزنده و خوب بود و ما باید کمک کنیم که این راه ادامه پیدا کند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “انتظار «طلا»برای اکران «سینماماشین» / فیلم‌های اکران آنلاین بی‌دفاع هستند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید