آخرین خبر

تازه ترین جزییات از چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی

تازه ترین جلسه شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی به تصمیم گیری درباره زمان و مکان برگزاری این رویداد اختصاص داشت.

به گزارش آوای ایرانیان، جلسه شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی با حضور محمد اله‌یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد، محمدعلی مرآتی دبیر جشنواره، احمد صدری، حمیدرضا عسگری، کیوان آقامحسنی، نوید وزیری و نرگس ذاکرجعفری برگزار شد و اعضای این شورا درباره ژانر محور بودن یا نبودن جشنواره موسیقی نواحی، مقوله وحدت در کثرت موسیقی اقوام، زمان و مکان برگزاری این جشنواره و تغییر نام آن به گفتگو پرداختند.

در ابتدای این جلسه که به صورت آنلاین برگزار می‌شد، محمدعلی مرآتی درباره ژانر محور بودن جشنواره موسیقی نواحی اظهار کرد: من فکر می‌کنم جشنواره باید به سمتی حرکت کند که بتواند تبدیل به یک رسانه‌ای شود تا بیان‌های مختلف موسیقی در این جشنواره امکان بروز و ظهور پیدا کنند چون ما اگر بیاییم کانال ورودی را محدود کنیم عملاً راه رصد کردن یک سری اتفاقات موسیقی را که در این مناطق وجود دارد هم می‌بندیم. بنابراین اگر به یک مفهوم وسیع‌تری برسیم که بتواند جذب حداکثری داشته باشد، بیشتر می‌توانیم به هدف جشنواره نزدیک شویم.

احمد صدری هم در ادامه این بحث به مقوله وحدت در کثرت اشاره کرد و گفت: در سال‌های اخیر در جشنواره نواحی بر مبنای وحدت‌محور بودن حرکت کردیم ولی ترجیح این است که در دوره جدید جشنواره، وجوه افتراق‌شان بررسی شود. ما در سال‌های گذشته هم تنوع موسیقی داشتیم ولی یک خط محوری مشخصی هم وجود داشت که همه اینها را به همدیگر پیوند می‌داد. من فکر می‌کنم ما خود به خود تنوع را خواهیم داشت و ترسی از این ماجرا وجود ندارد. به همین خاطر به نظرم مهم است که در این دوره به سمت وجوه افتراق برویم.

نرگس ذاکرجعفری نیز عنوان کرد: من هم موافق این هستم که جشنواره را طوری برگزار کنیم تا همه با هر دیدگاهی بتوانند از جشنواره استفاده کنند.

حمید عسگری دیگر عضو شورای جشنواره هم یادآور شد: به نظر می‌رسد جمع با مسئله تنوع توافق دارد. فکر می‌کنم خود تنوع می‌تواند یکپارچگی یک کشور را نشان بدهد. کثرت در وحدت اینجا نمود پیدا می‌کند.

زمان و مکان برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی

در ادامه این جلسه، محمد اله‌یاری فومنی مدیرکل دفتر موسیقی درباره زمان و مکان برگزاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی گفت: زمان جشنواره موسیقی نواحی در سال‌های اخیر همواره در هفته وحدت بوده است. یعنی اگر بخواهیم به سنت سال‌های قبل عمل کنیم باید این چند روز را به‌عنوان تاریخ برگزاری جشنواره اعلام کنیم و لازم است ملاحظات استان برگزار کننده را نیز در خصوص زمان برگزاری جشنواره بدانیم.

مدیرکل دفتر موسیقی در پایان در رابطه با مکان برگزاری جشنواره نیز عنوان کرد: به تازگی استانداری کرمان برای برگزاری این دوره جشنواره اعلام آمادگی کرده است و ان شاءالله با بهره‌مندی از دیدگاه شورای سیاستگذاری، مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همینطور هنرمندان عزیز، در این باره نیز به زودی تصمیم گیری می شود. در سال های اخیر کرمان میزبان شایسته ای برای این جشنواره بوده است و تنوع موسیقی نواحی در سراسر کشور، باعث شده استان های دیگری نیز خواهان استقبال از موسیقی نواحی باشند.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تازه ترین جزییات از چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید