آخرین خبر

نغمه‌های لرستان در جشنواره ملی موسیقی جوان + تصاویر

آوای ایرانیان: دوازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در پنجمین روز برگزاری خود میزبان موسیقی لرستان بود.

 

به گزارش آوای ایرانیان ، فرهنگسرای نیاوران در پنجمین روز برگزاری جشنواره ملی موسیقی جوان میزبان نوازندگان لرستانی بود. شرکت کنندگان در این بخش از جشنواره در مقابل هیات داوران به اجرای برنامه پرداختند فرج علیپور، علی اکبر شکارچی و رضا پرویز زاده هیات داوران این بخش بودند.

روز گذشته جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ کمانچه نوازان لرستان در سه گروه سنی الف، ب و ج به رقابت پرداختند.

محمد امینی راد، حمیدرضا آزاد بخت،کامیار با جلاوند، محمدرضا بارانی، عرفان مریدی محمد آبادى و پویا یگانه در گروه سنی الف حضور داشتند. سبحان امرائی، سعید پانسته، ساسان جعفری مجد، سینا خویه و حسن سالاروند شرکت کنندگان در گروه سنی ب بودند. مهرداد عزیزی، پوریا قلاوند، نوش آفرین کشوری و سجاد لیریائی شرکت کنندگان در گروه سنی ج بودند.

همچنین بعداز ظهر دیروز و از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ شرکت کنندگان در بخش آواز، سرنا و تنبک به رقابت پرداختند.

در بخش آواز تنها دو شرکت کننده وجود داشت که علیرضا کرنوکر در گروه سنی الف و سعید رحیمی پور در گروه سنی ب شرکت کرده بودند.

در بخش تنبک هم تنها دو شرکت کننده حضور داشتند که آنها هم در گروه سنی الف بودند. پارسا باجلاوند از کرج شرکت کرده بود و پنج ساله بود و کوچکترین شرکت کننده جشنواره لقب گرفت. پس از او علی باجلاوند از دورود برای نواختن تنبک حاضر شد.

در بخش ساز سرنا چهار شرکت کننده در گروه سنی الف، یک شرکت کننده در گروه سنی ب و دو شرکت کننده در گروه سنی ج به مرحله نهایی سرنا نوازی راه یافته بودند. امیرحسین بسطامی، اهورا دلفانی، محمدرضا رشید زاده فرد و عرفان مریدی محمد آبادى اسامی شرکت کنندگان گروه الف بودند که یک به یک سرنای خود را به صدا درآورند. پس از آن علی الواری در گروه سنی ب هنر خود را ارئه کرد.

علی ترابی مدیرکل دفتر موسیقی روز گذشته در جشنواره حاضر بود تا دومین حضورش در روزهای برگزاری جشنواره باشد.

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نغمه‌های لرستان در جشنواره ملی موسیقی جوان + تصاویر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید