آخرین خبر

روایت تاریخ شفاهی در «شب روایت»

محسن کاظمی نویسنده و پژوهشگر در برنامه ی «شب روایت» به معرفی و بررسی کتاب «نقاشی قهوه خانه» می پردازد.
به گزارش روابط عمومی شبکه چهار سیما، نهمین قسمت از برنامه ی«شب روایت»سه شنبه ۲۶شهریور با حضور محسن کاظمی، پژوهشگر و نویسنده تاریخ شفاهی ساعت ۲۳ به روی آنتن می رود.
در این قسمت از برنامه ،مهدی صالحی با محسن کاظمی پژوهشگر و نویسنده در خصوص تاریخ شفاهی وکتاب «نقاشی قهوه خانه» به گفتگو می نشیند .
کتاب «نقاشی قهوه‌خانه» اثر محسن کاظمی، به بیان خاطرات کاظم دارابی دانشجو و تاجر ایرانی مقیم آلمان و از متهمان اصلی حادثه تروریستی رستوران میکونوس یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های تاریخ قضائی آلمان در شهریور ۱۳۷۱ می‌پردازد که منجر به کشته شدن تعدادی از رهبران حزب دموکرات کردستان ایران شد.
در بخش معرفی کتاب سید مجید واشقانی بازیگر کشورمان به معرفی کتاب «سقای آب و ادب» اثر سیدمهدی شجاعی می پردازد. همچنین مرتضی صفایی خوانش کتاب صحیفه ی سجادیه در بخش «لذت متن» را به عهده دارد.
معرفی مهمان، «روایت شب» دلنوشته ی فرناز ربیعی در خصوص پاییز و آیتم ویژه ی نمایشگاه نقاشی قهوه خانه از دیگر بخش های مجله شبانگاهی «شب روایت» است.
«شب روایت» به تهیه‌کنندگی حسین شاه‌مرادی کاری از گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است. این برنامه ادبی در قالب گفتگو با اهالی قلم، نقد کتاب، روایت کتب داستانی و نیز دیگر آیتم‌های مرتبط با حوزه ادبیات و تاریخ ادب کشورمان هر هفته سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۳ از شبکه چهارسیما پخش می شود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “روایت تاریخ شفاهی در «شب روایت»”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید