آخرین خبر

فرزاد دانشمند: متاسفانه تورم درکشور باعث نگرانی اهالی موسیقی شده است

فرزاد دانشمند (رییس کانون نوازندگان کلاسیک) گفت: متولیان فرهنگ و هنر به جبران روزهای از دست رفته حمایت همه جانبه را از هنرمندان عرصه موسیقی دریغ نکنند.

به گزاش آوای ایرانیان و به نقل از خانه موسیقی، فرزاد دانشمند؛ رییس هیئت مدیره کانون نوازندگان کلاسیک در خصوص وضعیت فعالان موسیقی کلاسیک در دوران شیوع کرونا گفت: موزیسین ها در چند سال اخیر با مشکلات و رکود اقتصادی شدیدی همراه بوده اند حالا این بار نوبت کرونا شده تا این صنعت را بیشتر دچار بحران کند.

دانشمند افزود: متاسفانه تورم روبه رشد درکشور باعث نگرانی بسیاری ازنوازندگان شده و چالش‌های زیادی را براین قشر آسیب پذیر وارد می‌کند .کرونا اقتصاد هنر را بلعیده است و در این رابطه هنرمندان عرصه موسیقی بسیار متضرر شده اند چرا که این بحران در پایان سال و در اوج فعالیت های اقتصادی موسیقی رخ داد.

وی اظهار کرد: در ابتدا تصور می کردم این بحران زود گذر است، اما متاسفانه قرنطینه و در خانه ماندن تنها عامل قطع شیوع بیماری کرونا اعلام گردید بنابراین تعطیلی فعالیت های موسیقی ادامه دار شد.

رییس هیئت مدیره کانون نوازندگان کلاسیک ادامه داد:هنرمندان عرصه موسیقی عمدتا از دو راه ارتزاق می کنند تدریس و اجرا که با شیوع کرونا هم آموزشگاه ها تعطیل شد و هم کنسرت ها لغو گردید. اکنون زمان آن رسیده که متولیان فرهنگ و هنر به جبران روزهای از دست رفته حمایت همه جانبه را از هنرمندان عرصه موسیقی دریغ نکنند.

دانشمند نقش خانه موسیقی در حمایت از هنرمندان موسیقی را بسیار پررنگ دانست و افزود: خانه موسیقی با درک دغدغه های هنرمندان همواره در تلاش بوده تا بتواند گرهی از مشکلات این قشر بگشاید.

این مدرس پیشکسوت گیتار کلاسیک درمورد روش تدریس به صورت آنلاین گفت: من با توجه به شناختی که نسبت به فضای مجازی دارم در صورتی که زیر ساخت اینترنت مشکلی نداشته باشد از تدریس آنلاین بسیار استقبال می کنم زیرا موجب صرفه جویی در وقت وهزینه های رفت و آمد و همچنین کاهش ترافیک خواهد شد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “فرزاد دانشمند: متاسفانه تورم درکشور باعث نگرانی اهالی موسیقی شده است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید