آخرین خبر

موسیقی بی‌کلام «جانی از دور» منتشر شد

آلبوم موسیقی ایرانی «جانی از دور» به آهنگسازی فاطمه دهقانی، توسط مرکز نشر و پخش جوان منتشر شده و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش آوای ایرانیان «جانی از دور» نخستین تجربه فاطمه دهقانی، نوازنده عود و آهنگساز جوان در قالب یک آلبوم  مستقل است که با چیدمانی ۸ قطعه ای به عناوین «نوا»، «آرزو»، «گذر از اصفهان به چهارگاه»، «غوغا»، «بیداد و فرود» و «آرزو۲» ساخته و پرداخته شده است.

تک‌نوازی، دونوازی و سه‌نوازی عود با کمانچه و کوبه‌ای، ترکیب و سازبندی این اثر را تشکیل می دهد. فاطمه دهقانی ضمن آهنگسازی نوازندگی عود را بر عهده داشته و سارا هستی (کمانچه) و فریده سرسنگی (سازهای کوبه‌ای) او را همراهی کرده‌اند. صدابرداری، میکس و نسخه نهایی را یاسر فلاح پور انجام داده، حجت فرجیان (ناظر ضبط) والهام قشقایی (عکاس) نیز برخی دیگر از عوامل همکار در این مجموعه بوده اند.

این بانوی آهنگساز درباره اثر تازه اش می‌گوید : «عنوان جانی از دور از آنجا شکل گرفت که با تجربیات شنیداری‌ام دست به کار ساخت آهنگ بر اساس ادوار ایقاعی شدم. موسیقی جانی از دور تلاشی است برای برقراری ارتباط میان شنونده و موسیقی بی‌کلام که همواره از دغدغه‌های من بوده است».

فاطمه دهقانی فارغ التحصیل از هنرستان موسیقی دختران تهران، کارشناسی نوازندگی موسیقی ایرانی از دانشگاه هنرهای زیبای تهران و دانشجوی کارشناسی ارشد نوازندگی موسیقی ایرانی دانشگاه تهران است که فراگیری ساز عود را از سال ١٣٨۵ زیر نظر اساتید محمد فیروزی، نگار بوبان، داریوش طلایی، داریوش پیرنیاکان، مُعنی جاهد و یوردال توکجان آغاز کرده است.

فعالیت های موسیقایی او در قالب تدریس ساز عود در هنرستان موسیقی دختران، همکاری در ارکستر شهر به رهبری استاد اسماعیل تهرانی، حضور در نماهنگ های شهر خاموش و وطن به عنوان نوازنده عود به آهنگسازی جواد بطحایی، مدرس ساز عود در آموزشگاه موسیقی رنگاهنگ و آوای مهر، فعالیت در گروه تیار به عنوان نوازنده عود و هم‌خوان از سال ۹۶، خواننده آلتو در ارکستر کانتوس و ارکستر کامه‌راتا در تالار رودکی و…بوده است.

شایان ذکر است که آلبوم بی کلام «جانی از دور»، به اهنگسازی فاطمه دهقانی، توسط نشر و پخش جوان راهی بازار موسیقی شد و علاقمندان می توانند این اثر را به دو صورت فیزیکی و دیجیتال از بسترهای معتبر موسیقی تهیه نمایند.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “موسیقی بی‌کلام «جانی از دور» منتشر شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید