آخرین خبر

روایت رضا صادقی از حال ناخوش اهالی موسیقی

آوای ایرانیان: رضا صادقی می‌گوید: همه دست‌اندرکاران جامعه هنری و هنر موسیقی تمام تلاش خود را کرده اند تا به هر نحوی که شده کمی حال مردم را عوض کنند.

رضا صادقی خواننده پاپ و ترانه سرا در آثاری چون آلبوم “فقط گوش کن”، “وایسا دنیا”، “هشت”، “همین”، “یکی بود یکی نبود”، “دیگه مشکی نمیپوشم” و “من و ما” به عنوان خواننده فعالیت داشته است.

رضا صادقی، خواننده پاپ کشورمان درباره وضعیت حال حاضر موسیقی ایران در گفتگو با برنا اظهار کرد: بدون رودربایستی باید گفت هنر در کشور ما دچار تبعیض است. به خصوص هنر موسیقی که غریب و مهجور واقع شده و همواره مورد اتهام قرار می‌گیرد. اما به عنوان کمترین عضو جامعه موسیقی فقط می‌توانم بگویم که همه دست‌اندرکاران جامعه هنری و هنر موسیقی تمام تلاش خود را کرده اند تا به هر نحوی که شده کمی حال مردم را عوض کنند.

او با گلایه از تعطیلی کنسرت‌ها در روزهای کرونایی ادامه داد: وقتی سالن‌های سینما باز شد نه کسی فحش داد و نه کسی بد و بیراه گفت. ولی وقتی چهار تا جوان رفتند و در جایی با رعایت پروتکل و فاصله و هزار ماجرای دیگر کنسرتی اجرا کردند خیلی‌ها دست به اعتراض زدند. کنسرت‌ها یک روز برقرار بودند و یک روز خیر و ما وضعیت مشخص و ثابتی نداشتیم. ایده کنسرت های آنلاین مطرح شد که آن هم متاسفانه خیلی مورد حمایت قرار نگرفت. من اولین کسی بودم که نه اسپانسر گرفتم و نه وابسته به جایی بودم، شخصی اقدام کردم ولی هیچ حمایتی نشد تا بقیه هم وارد این فضا شوند و کنسرت‌ها ادامه داشته باشند.

وی افزود: همه از یاد برده‌اند که اهالی موسیقی هم جزو همین جامعه هستند و از این بحران آسیب دیده‌اند و چه بسا از خیلی‌ها بیشتر آسیب دیده اند. مهندس ، کارمند، املاکی و … همه سر کار خود رفتند مشکلی هم پیش نیامد ولی حرفی از هنرمندی که بدون هیچ کار و درآمدی گوشه خانه نشسته، زده نشد. من بسیاری از آن ها را می شناسم که در اطراف تهران به شاگردی در گچ‌بری رسیده اند بسیاری ساز های دوست داشتنی خود را فروخته‌اند تا بتوانند روزگار بگذرانند. کسی نگفت ای کسی که روزی حال مردم را خوب می کردی امروز حال خودت چطور است، این همان تبعیضی است که من از آن حرف می زنم. اهالی تصویر، سریال و برنامه های متفاوتی دارند و کار خود را انجام می دهند، البته که در میان آن ها هم افرادی بودند که آسیب دیدند اما فکر می‌کنم وضعیت آن‌ها خیلی بهتر است و به اعتقادم موسیقی خیلی مظلوم واقع شد.

صادقی خاطر نشان کرد: یکی از دوستانم چند وقت پیش می‌گفت در این روزهای کرونایی لایه اوزون ترمیم شده است، دریا تمیز شده و کلی از این صحبت ها، به او گفتم تو این حرف را می زنی که دغدغه اجاره خانه نداری ولی برای کسی که در حالت عادی ماهی یکبار گوشت می خورد هیچ فرقی ندارد که لایه اوزون درست شود یا نه؟! اینکه بگوییم چیزهایی در کرونا به فرهنگ تبدیل شد و چیزهایی اصلاح شد باید نسبت به فرهنگ و شرایط خودمان درباره‌شان حرف بزنیم، کادر درمان را ببینید؛ همه ما زجر و تلاش و خستگی و رفتن آن ها را می بینیم. آیا برای این ها کاری کرده‌ایم؟!

خواننده موسیقی پاپ کشور اضافه کرد: انقدر در این سرزمین قلمبه و سلمبه حرف زده ایم که دیگر حرف های خوب به دل کسی نمی نشیند. بهترین چیزی که می توانم امروز برای خودم تکرار کنم این است که عزیزان قدر یکدیگر بدانید اجل سنگ است و آدم مثل شیشه، این روزها این شیشه و سنگ به هم بسیار نزدیک هستند. از طریق تریبون و رسانه شما از مردم تمنا دارم که منت بر سر اهل هنر بگذارند و با این طیف کمی مهربان تر باشند. نمی خواهم برایشان کاری بکنند فقط کمی مهربانتر باشند. کسانی که نهایت خواسته آن ها این است که مردم به آنها حق بدهند و یک جمله خسته نباشید بگویند و امیدوارم مردم هم بابت سال ها اذیت شدن یک خسته نباشید را از ما دریغ نکنند. اهالی هنر بخصوص اهالی موسیقی بسیار غریب هستند. در این دوران در مورد همه اقشار صحبت شد بجز اهالی موسیقی، برای همه اقشار حتی اگر عملی صورت نگرفت فکری شد بجز اهالی موسیقی!

صادقی تاکید کرد: در حال حاضر یک فاجعه انسانی در راه است دیگر چطور می توان این را گفت عید امسال بی خیال برنامه های روزمره و همه ساله باشید. کسی می گفت من نمی دانم مرگ خبر می کند یعنی چه؟! گفتم همینکه می بینید دوستان، همسایه و اقوامت کسانی از نزدیکانت مرده اند یعنی مرگ در می زند و می خواهد کم کم به تو نزدیک شود. این بیماری به قول قدیمی ها لاتی بردار نیست و اگر من بگیرم همسایه و دوست و فرزند من هم خواهد گرفت.

او در پایان در خصوص برنامه های جدید خود توضیح داد و گفت: به زودی آلبوم جدید من به نام “حواست به من باشد” تقدیم مردم خواهد شد. امیدوارم این آلبوم هم مورد حمایت هموطنان عزیز قرار بگیرد.

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “روایت رضا صادقی از حال ناخوش اهالی موسیقی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید