آخرین خبر

آلبوم موسیقی ملی «از یاد رفته» منتشر شد

آلبوم «از یاد رفته» با آهنگسازی و تنظیم مزدا انصاری و خوانندگی ایمان بینش پژوه و وحید احمدی در ژانر موسیقی ملی پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

به گزارش آوای ایرانیان مزدا انصاری آهنگساز موسیقی ایرانی در تازه‌ترین فعالیت موسیقایی خود آلبوم «از یاد رفته» را به خوانندگی ایمان بینش‌پژوه و وحید احمدی در دو بخش «ماهور» و «ابوعطا» منتشر کرد.

«وعده خوبان» با ترانه کریم فکور و آهنگسازی اکبر محسنی، «امید سحر» با ترانه عماد خراسانی و تک‌نوازی ویولن بابک شهرکی، «ره عشق» با شعر ابوسعید ابوالخیر و حسین گل گلاب و ملودی علینقی وزیری، «مرکب آرزو» با شعر ابوسعید ابوالخیر و تک‌نوازی پیانو مزدا انصاری، «از یاد رفته» با ترانه بیژن ترقی و آهنگسازی نصرالله زرین پنجه، «اشک و آه» با ترانه رهی معیری و آهنگسازی مرتضی محجوبی، «راز ستاره» با شعر جلال‌الدین همایی و تک نوازی پیانو مزدا انصاری و «شمع طوفان» با شهر محمد حسین شهریار و آهنگسازی مزدا انصاری اسامی آثاری هستند که در این آلبوم منتشر شده است.

بابک شهرکی نوازنده ویولن، علی رحیمی نوازنده تمبک، مزدا انصاری نوازنده پیانو گروه نوازندگان بخش «ماهور» و ارسلان کامکار نوازنده ویولن و ویولا، سینا جهان آبادی نوازنده ویولن و ویولا، علی جعفری پویان نوازنده ویولن، آتنا اشتیاقی نوازنده ویولن‌سل، پورنگ پورشیرازی نوازنده کنترباس، آزاد میرزا پور نوازنده تار، نوشین پاسدار نوازنده عود مزدا انصاری نوازنده پیانو و سازهای دیجیتال گروه نوازندگان بخش «ماهور» را تشکیل می‌دهند. این آلبوم توسط «نشر و پخش جوان» در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

ضبط موسیقی این آلبوم در استودیو «کنگان (کرگدن)» و استودیو «پارت» صورت گرفته و ساسان بخششی و بهنام شهرکی صدابرداران آن هستند. ضمن اینکه حامی حقیقی ضبط بخش خوانندگان، میکس و مسترینگ نهایی، بهزاد حاجی بیک لو طراح گرافیک و معین هاشمی نسب عکاس پشت جلد، دیگر عوامل اجرایی این پروژه را تشکیل می‌دهند.

وحید احمدی از خوانندگان آلبوم «از یاد رفته» از جمله هنرمندانی است که تحصیلات خود را در رشته کارشناسی ادبیات فارسی به پایان رسانده، وی آواز را در ابتدا نزد غلامرضا رضایی صداسازی آواز ایران، آشنایی با شیوه‌های آوازی را نزد سید حسین طاهرزاده و محمدرضا شجریان را پی گرفته است. این هنرمند دوره‌های شناخت شعر، ادبیات کلاسیک، و تلفیق شعر و موسیقی را نیز در نزد مرتضی کاخی و سهیل محمودی آموخته است. ضمن اینکه تحقیق و پژوهشی در شیوه‌های آوازی استاد بنان از دیگر فعالیت‌های او در عرصه موسیقی است.

ایمان بینش پژوه هم یکی دیگر از خوانندگان آلبوم است که تحصیلات خود را در رشته کارشناسی ارشد عمران گذرانده است. این هنرمند نزد عسگری آقاجانیان ردیف‌های آوازی را به شیوه جلال تاج اصفهانی و اقبال آذر آموخته و در ادامه زیرنظر غلامرضا رضایی صداسازی آواز ایرانی، آشنایی با شیوه‌های آوازی طاهرزاده و شجریان را پی می‌گیرد. وی همزمان ضمن آشنایی با سازهای تار و تمبک، مبانی آهنگسازی و تئوری ریتم و تصنیف خوانی را نزد پیمان سلطانی و حمید قنبری فرا می‌گیرد و در دوره‌های شناخت شعر و ادبیات کلاسیم نزد افرادی چون مرتضی کاخی و سهیل محمودی حضور پیدا می‌کند.

مزدا انصاری تنظیم‌کننده آلبوم «از یاد رفته» در یادداشتی به بهانه این آلبوم توضیح داده است: «از یاد رفته» حاصل همکاری من با دو صدای جوان، ایمان بینش پژوه و وحید احمدی با دو سلیقه متفاوت در موسیقی ملی و در عین حال علاقه‌مند به موسیقی اصیل ایرانی است. موسیقی که ریشه در خاطرات چند نسل از مخاطبینش دارد و به واسطه بی‌آلایش بودن و سادگی تا به امروز رابطه صمیمانه‌اش را با علاقه‌مندانش حفظ کرده است.

آنچه امروز برایم دلگرم‌کننده است، بودن همین جوانان هنرمند و علاقه‌مند به آثار بزرگان موسیقی ایران و ادامه‌دهنده راه خوانندگان و نوازندگانی که طی سال‌ها با عشق به این مرز و بوم و مردم هنردوست خواندند و نواختند.

این مجموعه بر خلاف نامش که اثری زیبا از شادروان زرین پنجه است، بیانگر آن است که هنوز یاد و نام این بزرگان در خاطره ما باقی است و همچنان باقی خواهد ماند. خیلی خوشحالم و خرسندم که توانستم در کنار این دو جوان هنرمند آلبومی دیگر به فضای موسیقی ملی که دغدغه همیشگی کن بوده اضافه کنم.

اطمینان دارم که هر دو عزیز در آینده این مسیر زیبا را به درستی طی خواهند نمود و شاهد موفقیت‌های بیشترشان خواهیم بود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آلبوم موسیقی ملی «از یاد رفته» منتشر شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید