آخرین خبر

«سپردمت به جاده‌ها» با صدای سالار عقیلی رونمایی شد

به گزارش آوای ایرانیان به نقل از روابط عمومی آلبوم، مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «سپردمت به جاده‌ها» با حضور هنرمندانی چون نادر مشایخی، نصیر حیدریان، وارطان ساهاکیان، مجید سینکی، سالار عقیلی، مسعود پیروی، بهنام ابوالقاسم، رضا فرهادی، پژمان بلورچی، کاوه کاتب، شهرام توکلی، نیما جوان و تنی چند از هنردوستان روز گذشته ۶ خردادماه در فضای باز مجموعه فرهنگان فرشته برگزار شد.

در ابتدای این مراسم مسعود پیروی آهنگساز آلبوم «سپردمت به جاده‌ها» با اعلام یک دقیقه سکوت به احترام حادثه متروپل، جانباختگان و مردم داغدیده آبادان و ابراز همدردی با این فاجعه، در خصوص اولین اثر خود در قالب یک آلبوم موسیقی گفت: این اثر که روزهای آینده به صورت فیزیکی و در آینده‌ای نزدیک به شکل دیجیتال در اختیار مردم قرار خواهد گرفت یک مجموعه ۸ قطعه‌ای شامل ۲ آواز و ۶ تصنیف است که ماهیت کلی آن درد دل من بوده است.

وی ادامه داد: ملودی‌های این آلبوم را به طور مستقل و بدون شعر نوشتم و در روند کار شاعران عزیزی که در این مجموعه با من همکاری کردند روی ملودی‌های من شعر سرودند. درواقع شکل گیری پیوند شعر و ملودی برای کارهای این چنینی بسیار سخت است چرا که ذهن آهنگساز محدود به محتوا و مضمون شعر نیست و ملودی‌ها آزادانه تر شکل می‌گیرند.

این مدرس دانشگاه ضمن اشاره به مشکلات تولید آلبوم موسیقی گفت: این مجموعه را با ترکیب و سازبندی متفاوتی با کمک بهنام ابوالقاسم به شکل امروزی درآوردیم و سعی کردیم در همکاری با بهترین نوازنده‌ها و تیم اجرایی، اثری مناسب را به مخاطبان ارائه دهیم.

پیروی در پایان صحبت‌های خود افزود: من همه حرف‌هایم را در آلبوم «سپردمت به جاده‌ها» در همراهی با سالار عقیلی بیان کردم که امیدوارم مقبول واقع شود.

«سپردمت به جاده‌ها» با صدای سالار عقیلی رونمایی شد

در ادامه سالار عقیلی نیز در سخنانی ضمن اشاره به آشنایی خود با مسعود پیروی در ارکستر ملی ایران گفت: حدود ۱۰ سال پیش؛ زمان تمرین با ارکستر ملی ایران به رهبری استاد فرهاد فخرالدینی، از طریق قطعه «شیدا» که حال و هوای موسیقی قدما را داشت با مسعود پیروی آشنا شدم. اثری که تصور می‌کردم متعلق به مرتضی خان محجوبی یا استاد برازنده است اما برای این هنرمند بود. از آن زمان به نوع آهنگسازی‌هایش علاقمند شدم و به او اعتماد کردم تا به امروز که منجر به چنین همکاری مشترکی شد. البته یکی از شروط من برای خوانندگی این آلبوم؛ قرار گرفتن قطعه «شیدا» در کنار دیگر قطعات بود.

این خواننده با ابراز خرسندی از انتشار فیزیکی آلبوم «سپردمت به جاده‌ها» اظهار کرد: متاسفانه مدتهاست که آلبوم‌های موسیقی در فضای مجازی پخش می‌شوند که من آن را نمی‌پسندم چرا که یک اثر موسیقی برای من به صورت فیزیکی و قرار گرفتن در کتابخانه خانه‌هایمان معنا پیدا می‌کند. خوشبختانه شاهد این هستم که همکاریم با مسعود پیروی و بهنام ابوالقاسم به عنوان تنظیم کننده و نوازنده پیانو قرار است به خانه‌های مخاطبانمان برود.

«سپردمت به جاده‌ها» با صدای سالار عقیلی رونمایی شد

بهنام ابوالقاسم تنظیم کننده این اثر نیز در بخش دیگری از مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «سپردمت به جاده‌ها»، گفت: این مجموعه برای من حکایت رفاقت است. رفاقتی ۲۰ ساله با مسعود پیروی عزیز که منجر به این شد که در روند کار در جایگاه تنظیم کننده قدم‌هایش در ملودی‌ها برای من آشنا و قابل پیش بینی باشد. من در این همکاری ارتباط مهم بین شاعر و آهنگساز و خواننده را کاملاً درک کردم و خوشحالم با حضور سالار عقیلی عزیز این آلبوم به گوش شما می‌رسد.

رضا فرهادی مدیر استودیو کرگدن و مدیر میکس این اثر نیز گفت: از پس چنین کارهایی رفاقت‌هایی شکل می‌گیرد و رفاقت‌های گذشته نیز محکم‌تر می‌شود. موسیقی آلبوم «سپردمت به جاده‌ها» یک موسیقی دیرآشناست که از گذشته‌ها؛ یک نخ تسبیح به آن وصل است. ملودی‌های استخوان دار و جذاب در کنار تنظیم‌های متفاوت بهنام ابوالقاسم و توانایی و قدرت صدای سالار عقیلی که ترکیب این سه عنصر برای من شیرینی میکس را صدچندان کرد.

«سپردمت به جاده‌ها» با صدای سالار عقیلی رونمایی شد

وی ادامه داد: روند شکل‌گیری این آلبوم چهار سال طول کشید. در این مدت ما اتفاقات زیادی را گذراندیم. مسعود و من هر دو پدرانمان را از دست دادیم. عاشق شدیم. فارغ شدیم. کرونا داشتیم مسائل مختلفی شبیه همین ضایعه عجیبی که در آبادان اتفاق افتاد که قطعاً بی تاثیر در روند انتشار نبوده، داشتیم اما خوشحالم به سرانجام رسید.

فرهادی در پایان گفت: همان‌طور که برای جسم و روحتان ارزش قائل می‌شوید؛ برای گوشتان نیز ارزش قائل شوید و موسیقی خوب و با کیفیت گوش کنید.

شهرام توکلی آهنگساز و رهبر ارکستر نیز در سخنانی کوتاه خواستار انعکاس نقدهای منصفانه درباره آثار موسیقایی و هنری شد و اظهار داشت: برای آلبومی که امروز تولید شده، مسعود پیروی زحمات زیادی کشیده است. فارغ از اینکه موسیقی‌های این اثر با سلیقه من همخوانی دارد یا خیر به احترام تمام زحمتی که در همه این سال‌ها برای تولید این اثر کشیده تمام قد برایش می‌ایستم و تشویقش می‌کنم.

«سپردمت به جاده‌ها» با صدای سالار عقیلی رونمایی شد

در پایان این مراسم، سالار عقیلی در همراهی با نوازندگان یک آواز و قطعه شیدا از آلبوم «سپردمت به جاده‌ها» را اجرا کرد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “«سپردمت به جاده‌ها» با صدای سالار عقیلی رونمایی شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید