آخرین خبر

آلبوم «هزار افسان» منتشر شد/ نسیان نقطه شروع سفر است!

به گزارش آوای ایرانیان، «هزار افسان» عنوان یکی از تازه‌ترین آلبوم‌های منتشر شده در بازار موسیقی است که طی روزهای گذشته پیش روی شنوندگان قرار گرفت.

«سحر» با نوازندگی ویولنسل مهیار طهماسبی، «رویای پنهان» با همراهی کوارتت ساکسیفون استکهلم، «هزار پروانه و پلوتون» توسط آنسامبل دئن، «نسیان» با نوازندگی ویولن دانیال جورابچی و امیر باورساد نوازنده ویولن، بابک کوهستانی نوازنده ویولا و گلناز شعاری نوازنده کلارینت قطعات اجرایی این آلبوم را تشکیل می‌دهند.

احمد پژمان آهنگساز شناخته شده کشورمان درباره این آلبوم توضیح داده است: «آنچه از دل برآید بر دل نشیند. موسیقی آفتاب بر دل می‌نشیند. او یک آهنگساز ایرانی است که با ذوق طبیعی خود از موسیقی ایرانی الهام می‌گیرد و از آن به خوبی در کارهایش استفاده می‌کند. این موسیقی بسیار بااحساس و به دور از آکروبات‌ها و خودنمایی‌های مرسوم در موسیقی معاصر اروپایی است»

آفتاب درویشی نیز درباره این آلبوم نوشته است:

«در این مجموعه هر قطعه راوی قسمتی از زندگی من است که در گوشه‌ای از دنیا جریان داشته است. «نسیان» نقطه شروع سفر است. از استودیوی دیلمان در تهران آغاز می‌شود و قدیمی ترین قطعه من در این مجموعه است. «رویای پنهان» حاصل یک اجرای زنده در کرونا در استکهلم است.

در «رویای پنهان» به زبان شخصی‌ام نزدیک‌تر شده‌ام. برای من پر است از زندگی، از سفر، پر از امید، پر از رویا، «پلوتون» تنها قطعه‌ای الکترونیک حاضر در این مجموعه است که با اجرای زنده گروهی از سازها همراه شده است.

«هزار پروانه» را به یاد هزاران مهاجری که هر روز خانه شان را ترک می‌کنند نوشته‌ام، هزار مرد و زن که هرکدام با رنگی و فرهنگی پرواز می‌کنند به آینده‌ای که شاید روشن‌تر باشد. «سحر» جدیدترین قطعه این مجموعه، با الهام از مقام «سحری» است. این مقام اصالتاً متعلق به منطقه کرمانشاه بوده که توسط سرا برای بیداری به کار می‌رفته است. اما بعدها با تغییراتی، نوازندگان تنبور آن را با تنبور و آواز هم اجرا می‌کردند.

این مجموعه برای من بسیار ارزشمنداست چرا که از نسیان که از دوران دانشجویی من در ایران ضبط شده سفر خود را آغاز می‌کند. به دور دنیا سفر می‌کند اما بازمی گردد به «سحر». به رویای سحر در خاکی که عاشقانه دوستش دارم. به ایران. امید که بر دلتان بنشیند.»

آلبوم «هزار پروانه» با مجوز نشر ۱۴۰۰-۱۷۹۳ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شماره ۳۸۰۶۹ کتابخانه ملی ایران توسط نشر جوان در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “آلبوم «هزار افسان» منتشر شد/ نسیان نقطه شروع سفر است!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدئو

مشترک خبرنامه شوید

برای دریافت آخرین مطالب سایت در ایمیل خود عضو خبرنامه شوید